AMERICKÁ HYPOTÉKA

ZMĚNA V LEGISLATIVĚ

Do konce dubna loňského roku bylo možné čerpat hypoteční úvěr pouze na investice do nemovitosti na území České republiky a jeho splacení bylo zajištěno zástavním právem k této, i rozestavěné, nebo jiné nemovitosti na území České republiky. Nový zákon o dluhopisech (190/2004 Sb.) již přesně nedefinuje, na co mohou být prostředky z hypotečního úvěru přesně použity. Ovšem i nadále zůstává základní podmínka, že splacení hypotečního úvěru musí být zajištěno zástavním právem k nemovitosti a to i rozestavěné.

HYPOTÉKA NA COKOLIV

Hypoteční úvěry patřily a i nadále budou patřit mezi úvěry, které jsou pro klienty v mnoha směrech výhodnější než klasické spotřebitelské úvěry nabízené bankami. A to především díky nižším úrokovým sazbám a zároveň delší době splatnosti než kterou mohou klientům nabídnout klasické spotřebitelské úvěry. Právě díky zajištění úvěru zástavním právem k nemovitosti a s tím spojené možnosti získávat zdroje na tyto úvěry pomocí vydaných hypotečních zástavních listů, mohou být tyto úvěry nabízeny s relativně nízkými úrokovými sazbami. Nyní se otvírá nová možnost, využít výše zmíněné výhody a přitom tento úvěr poskytovat jako neúčelový, a tak zajistit možnost financování nejen nemovitostí.

NA KOHO SE BEZÚČELOVÁ HYPOTÉKA VZTAHUJE

Bezúčelová tzv.“Americká hypotéka“ je tedy neúčelový úvěr fyzickým osobám mající příjem ze závislé činnosti nebo z podnikání, který umožňuje financovat jakékoliv potřeby klienta. Je určena fyzickým osobám starším 18-ti let s trvalým pobytem na území České republiky. O úvěr mohou současně žádat až čtyři žadatelé ve dvou domácnostech. Manželé mající společné jmění manželů musí žádat o úvěr společně.

JAK BEZŮČELOVÁ HYPOTÉKA FUNGUJE

Protože je úvěr poskytován vždy od nějaké minimální částky a zároveň zpravidla jen do určitého procenta zastavení hodnoty nemovitosti, je logické, že daná nemovitost musí splňovat požadovanou hodnotu. Vezměme si například banku, která nabízí tento typ úvěru od 200.000 Kč do maximální výše 70% hodnoty nemovitosti. Chceme-li ručit nemovitostí, jejíž hodnota bude 200 000 Kč, pak na zmíněný produkt nedosáhneme, neboť 70% hodnoty této nemovitosti nesplňuje požadovaný limit pro poskytnutí tohoto typu úvěru. Abychom o úvěru za těchto podmínek mohli uvažovat, musela by mít naše nemovitost hodnotu minimálně 285.715 Kč, přičemž se 70% nelze počítat vždy automaticky (výše poskytnutého úvěru bývá zpravidla přímo závislá i na dobré bonitě klienta a hodnotě zastavované nemovitosti).

POŽADOVANÉ DOKUMENTY

Dokumenty potřebné pro poskytnutí „americké hypotéky“ bývají zpravidla obdobou dokumentů potřebných pro vyřizování klasické hypotéky s tím, že banka si většinou vyžádá nějaký doklad či záruku navíc. Tento typ úvěrování je v současné době velice často využíván např.i pro stavbu či rekonstrukci svépomocí, neboť většina bank ,v případě klasických hypotečních úvěrů, nepoukazuje finanční prostředky klientovi přímo na účet (pouze na účet třetí osoby).

MÁTE ZÁJEM O "AMERIKOU HYPOTÉKU"

V případě Vašeho zájmu o financování některých Vašich podnikatelských či jiných aktivit touto tzv. „Americkou hypotékou“ nás prosím kontaktujte, uděláme vše proto, abychom pro Vás našli optimální řešení.

-v internetovém marketingu spolupravujeme-